منو را لمس کنید


انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی

صفحه نخست | وکیل مشهد

انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی

انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی

انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی

 

انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی

۱- یکی از مواردی که میتواند موضوع پیگیری کیفری باشد تهدید به انتشار عکسهای خصوصی است.در این مرحله شخص تنها اقدام به تهدید بابت انتشار تصاویر خصوصی میکند و مشمول عنوان مجرمانه ی تهدید میگرددبه نحوی که همین تهدید ساده با توجه به شدت و گستردگی جرم و حسب نظر قاضی مشمول شلاق تا ۷۲ ضربه و یا حبس تا دو سال است. و میتوان از طریق مراجعه به دادسرای محل وقوع جرم (اعلام تهدید) اقدام به شکایت کیفری کرد.۲-گاهی فرد از مرحله ی تهدید عبور میکند و بدون رضایت صاحب عکس اقدام به انتشار آنها میکند.وکیل در مشهد اگر این عکس در رده ی تصاویر مستهجن باشد حتی اگر متعلق به خود فرد و یا با رضایت صاحب فرد باشد مطابق ماده ۱۴ قانون جرایم رایانه ای محکوم به حبس یا جزای نقدی و یا هردو میگردد.
این مجازات همچنین در ماده ۱۷ همان قانون در مورد اشخاصی که بدون رضایت شخص اقدام به انتشار تصاویر و یا فیلمهای خصوصی افراد کنند اجرا خواهد شد.

آیا اسکرین شات ها سند محسوب می شوند

برخی مواقع دیده شده که دو نفر توسط پیامک در موبایل خود و یا شبکه‌های اجتماعی تلگرام ، وایبر ، و اتساپ و غیره در رابطه با مسایلی صحبت کرده‌اند و بعد از آن، یک دیگر را تهدید کرده که از صحبتهای آنها اسکرین شات دارد و او را تهدید می‌کند که اگرفلان کار را انجام ندهی آنها را پخش می‌کند و او هم از ترس اینکه مبادا متن این پیام‌ها منتشر شود، از شکایت صرف نظر کرده و تن به خواسته طرف می‌دهد در صورتیکه واقعیت اینگونه نیست و امکان شکایت در این خصوص وجود دارد . وکیل مشهدماجرای اسکرین‌شات‌ها صورتِ مسائل عموماً شبیه به‌هم‌اند.
یک نفر از متن چت‌ها، گفتگوی‌های دونفره، خلوت‌ها و عکس‌ها اسکرین‌شات برمی‌دارد و سپس طرفِ مقابل را تهدید به افشای این محتوا می‌کند. این تهدیدها گاهی صرفا برای ارعاب، ایجاد هراس، آبروریزی و اخاذی مالی و گاهی بهانه‌ای برای اجبار به کامجویی‌های غیراخلاقی دیگر است.
چند توضیح و توصیه ضروری: افشای اطلاعات خصوصی جرم است

  • نویسنده
    admin
  • تعداد بازدید
    187 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
تماس بهترین وکیل بهترین وکیل ایرانی بهترین وکیل خراسان بهترین وکیل خوب در مشهد بهترین وکیل مشهد بهترین وکیل وصول چک در مشهد درخواست وکیل شماره وکیل در مشهد طلاق طلاق توافقی طلاق توافقی در مشهد طلاق در مشهد علی ابراهیمی مهر مشهد وصول سفته در مشهد وصول چک در مشهد وکالت وکیل وکیل ارث در مشهد وکیل ایران وکیل تهران وکیل حقوقی وکیل خانواده وکیل خراسان وکیل خوب وکیل خوب خانم در مشهد وکیل خوب در مشهد وکیل در مشهد وکیل دیه وکیل طلاق وکیل قتل وکیل قولنامه وکیل محبوب در مشهد وکیل مشهد وکیل وصول سفته در مشهد وکیل وصول چک در مشهد وکیل پایه یک وکیل پایه یک دادگستری وکیل پایه یک دادگستری مشهد وکیل پایه یک مشهد وکیل چک وکیل چک برگشتی وکیل چک در مشهد وکیل کیفری وکیل کیفری در مشهد