منو را لمس کنید


وکیل و وکالتنامه

صفحه نخست | وکیل مشهد

وکیل و وکالتنامه

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

وکیل و وکالتنامه

وکیل و وکالتنامه

وکیل و وکالتنامه

 وکیل و وکالتنامه ؛

اختیارات ضمنی

بعضی از اختیارات به صورت ضمنی به وکیل داده میشود. بنابراین وکالت نه تنها نسبت به آنچه صراحتا در وکالتنامه درج شده بلکه نسبت به اعمالی که از لوازم و یا از نتایج ضروری موضوع وکالت است گسترش می یابد.

«ماده ۶۷۱ قانون مدنی در این خصوص تاکید کرده است: «وکالت در هر امری مستلزم وکالت در لوازم و مقدمات آن نیز هست مگر اینکه تصریح به عدم وکالت شده باشد.»

بنابراین، اصل تفسیر مضیق اختیارات وکیل یک قاعده مطلق شمرده نمی شود.بر این اساس می‌توان گفت وکیل در فروش یک آپارتمان، وکالت در فروش پارکینگ اختصاصی آن را نیز به همراه آپارتمان دارد. وکیل در دریافت طلب می‌تواند با پرداخت طلب از سوی بدهکار به او رسید بدهد و وثیقه بدهی را آزاد کند.

همچنین در وکالت خرید مالی برای موکل، وکیل اذن در پرداخت ثمن (پول) دارد زیرا پرداخت ثمن لازمه خرید است.وکیل در فروش غیر منقول می تواند عوارض و مالیات های مربوط به شهرداری و دارایی را پرداخت کند و قولنامه فروش را با خریدار امضا کند. باید توجه کرد که موضوع تعیین حدود اختیار وکیل، در واقع، از مسائل مربوط به تفسیر قرارداد استو تفسیر قرارداد هم اصولا در حیطه اختیار قاضی است. قضات بر پایه اوضاع و احوال، طبیعت قرارداد و سند وکالت به بررسی قصد طرفین می پردازند.

حساب پس دادن وکیل

با توجه به اینکه اقدامات و تصرفات وکیل برای موکل انجام میشود بنابراین وکیل باید حساب درآمدهایی که به دست می آید و یا هزینه هایی که میشود را در اختیار موکل قرار دهد. بدین منظور، وکیل باید اسناد توجیه کننده را در تایید صورتحساب خود پیوست کند و در صورت ایجاد اختلاف میان وکیل و موکل، دادگاه حق بررسی اسناد و دلایل ارائه شده از سوی وکیل را خواهد داشت. مثلاً اگر وکیل، مورد وکالت را به قیمتی بیشتر از آنچه موکل تعیین کرده است بفروشد باید آن را به موکل بدهد.وکیل در مشهد

 

  • نویسنده
    admin
  • تعداد بازدید
    130 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
تماس بهترین وکیل بهترین وکیل ایرانی بهترین وکیل خراسان بهترین وکیل خوب در مشهد بهترین وکیل مشهد بهترین وکیل وصول چک در مشهد درخواست وکیل شماره وکیل در مشهد طلاق طلاق توافقی طلاق توافقی در مشهد طلاق در مشهد علی ابراهیمی مهر مشهد وصول سفته در مشهد وصول چک در مشهد وکالت وکیل وکیل ارث در مشهد وکیل ایران وکیل تهران وکیل حقوقی وکیل خانواده وکیل خراسان وکیل خوب وکیل خوب خانم در مشهد وکیل خوب در مشهد وکیل در مشهد وکیل دیه وکیل طلاق وکیل قتل وکیل قولنامه وکیل محبوب در مشهد وکیل مشهد وکیل وصول سفته در مشهد وکیل وصول چک در مشهد وکیل پایه یک وکیل پایه یک دادگستری وکیل پایه یک دادگستری مشهد وکیل پایه یک مشهد وکیل چک وکیل چک برگشتی وکیل چک در مشهد وکیل کیفری وکیل کیفری در مشهد