از حکم قلع و قمع بنا چگونه جلوگیری کنیم؟

ملک مشاع (یا اشاعه)

از حکم قلع و قمع بنا چگونه جلوگیری کنیم؟

راه فرار از دستور تخریب چیست؟ در واقع یک اختلاف مالکیت بین مدعیان است. طبق اسناد ارائه شده، این می تواند حکم تخلیه یا تصرف عدوانی باشد. تخریب در لغت به معنای سرکوب و از بین بردن چیزی است. زمانی که ساختمانی به صورت غیرقانونی و بدون مجوز عادی ساخته می شود یا حتی ملکی در زمین دیگری ساخته می شود، دادگاه حکم تخریب را صادر می کند. حکم صادر شده از سوی دادگاه شامل ساختمان ها، درختان و حتی محصولات کشاورزی می شد. بر اساس این تصمیم مالک باید عین مال را به مالک مسترد کند و دادگاه رای ضبط کامل صادر می کند. گاهی اوقات، افراد می توانند تحت شرایط خاصی از دستور  اجتناب کنند.

در آینده با ما همراه باشید تا از وضعیت و نحوه جلوگیری از ان مطلع شوید.

قلع و قمع ساختمان چیست؟

یکی از جرایم رایج در دادگاه ها و محاکم قضایی محسوب می شود و دادگاه بر اساس آن و مستندات موجود به پرونده رسیدگی می کند. اولاً باید بگوییم که خواهان شخصی است که اموال او تصرف شده است، در حالی که خوانده فردی است که حقوق او را نقض کرده است. این دعوی با طرح شکایت صورت می گیرد و دادگاه باید به طور کامل به موضوع رسیدگی کند. در این صورت باید مالکیت خواهان احراز شود و مالکیت بلامنازع باشد یعنی بدون شک. توجه داشته باشید تا زمانی که مالک مشخص نشده باشد، خواهان نمی تواند از دادگاه و مراجع قانونی حکم تخریب بگیرد.

تفاوت بین خلع ید و قلع و قمع

خلع ید و قلع و قمع دو اصطلاح متفاوتی است که در دعاوی مربوط به ملک و ساختمان در محاکم قضایی شاهد آن هستیم. خلع ید معمولاً به معنای قطع یا کوتاه کردن دست غاصب از اموال و زمین و ساختمان های مورد نظر است، در حالی که قلع به معنای چیز دیگری است. قلع و قمع زمانی استفاده می شود که ساخت و ساز به صورت کاملاً غیرقانونی و بدون مجوز در ملکی که شخص مالک آن نیست انجام شود. تخریب به معنی تخریب کامل ساخت و سازهای غیرمجاز است و این دو پدیده را نباید با یکدیگر اشتباه گرفت.

چگونه می توانیم از دستور تخریب اجتناب کنیم؟

برای جلوگیری از صدور حکم تخریب باید قوانین و مقررات خاصی را رعایت کنید ابتدا باید با یک وکیل کاملا مجرب و متخصص در این زمینه مشورت کنید و تمامی مفاد قانونی را یاد بگیرید. اسناد و شرایط شما را در نظر می گیرد و از اقدامات قانونی کامل برای جلوگیری از ان استفاده می کند، گاهی اوقات، بسته به مقررات و قوانین خاصی که در ادامه به آن می پردازیم، حکم می تواند به جریمه تبدیل شود. اگر متقاضی نتواند مدارک کامل مالکیت خود را ارائه کند، ممکن است تا زمانی که اسناد تکمیل شود، از دستور تخریب خودداری شود. در برخی موارد، طبق مقررات قانونی، افراد می توانند تشخیص دادگاه را تغییر دهند

 

 

 

 

تماس 09156024004