بهترین وکیل قتل در مشهد

وکیل پایه یک دادگستری در مشهد

معرفي وکیل قتل در مشهد

جرم قتل

بسیار پیش آمده است که افرادی به دلایل مختلفی از جمله خصومت، دفاع از خود در دعوا و… به صورت عمدی یا غیرعمدی مرتکب جرم بزرگی به نام قتل شده اند. موارد حقوقی قتل بسیار پیچیده بوده و از آنجا که مجازات های مربوط به قتل در بدترین شرایط اعدام می باشد، فردی که مرتکب جرم شده است به دلیل ترس و وحشت نمی تواند به خوبی از خود در دادگاه دفاع کند. در چنین مواردی کمک گرفتن از وکیل متخصص در پرونده های قتل بسیار ضروری می باشد .وکیل قتل در مشهد در صورت لزوم با جمع آوری اطلاعات کافی بی گناهی فرد مضنون به جرم قتل را ثابت کرده و یا در صورت مقصر بودن شخصی که مرتکب جرم شده ، در صورت امکان مجازاتش را به حداقل ممکن می رساند.

 

موارد حقوقی قتل

همانطور که می دانیم قتل ممکن است به صورت عمد و یا غیر عمد انجام گیرد که تشخیص این مورد بر عهده ی دادگاه می باشد . بعد از تعیین نوع آن توسط دادگاه و قاضی بر اساس قوانینی که قانونگذار تعیین نموده است مجازات قاتل را معین می‌کنند. میزان این مجازات با نوع قتل و نحوه انجام گیری آن ارتباط مستقیم دارد.
همانطور که گفتیم قتل دارای دو نوع عمد و غیره عمد می باشد که علاوه بر اینها قانونگذار در کتاب قانون قتل را به سه دسته ی قتل عمد، قتل شبه عمد و خطای محض تقسیم نموده است که به توضیح هر یک از آنها می پردازیم.

 

انواع قتل

قتل عمد

در تعریف قتل عمد در کتاب قانون این گونه آمده است که اگر فردی با نیت و قصد کشتن شخصی اقدام به این کار کند و مرتکب قتل عمد شده است، همچنین اگر مقتول شرایط کشته شدن را نیز داشته باشد یعنی پیر یا کودک و یا بیمار باشد و فرد با اقدام خود مرتکب به قتل عمد شده است. اگر فردی با اطلاعات کافی و آگاهی کافی با قصد کشتن شخصی به او حمله کرده باشد ، حتی اگر فرد مورد نظر فوت نکند باز هم او مرتکب قتل عمد شده است. چرا که با اطلاع کافی از عواقب کارش و مجازات عملش از روی قصد دست به این عمل زده است.

 

مطابق قوانینی که قانونگذار تعیین نموده است اگر فرد قصد کشتن شخص مورد نظر را نداشته باشد و فقط به خاطر ترساندن او این کار را کرده باشد به دلیل اینکه از احتمال عاقبت مرگ آفرین برای طرف مقابل آگاهی داشته است مرتکب جنایت عمدی شده است.

از طریق مشاوره با وکیل قتل در مشهد می توانید اطلاعات لازم در مورد قتل عمد را کسب نمایید.

 

قتل شبه عمد

مطابق توضیحی که در کتاب قانون آمده است قتل شبه عمد عبارت است از عملی که فرد قاتل قصد کشتن فرد مقتول را نداشته و عمل او نیز خطر نداشته و کشنده محسوب نمی شود. ولی نهایتا به دلایل مختلفی منجر به مرگ مقتول شده است.

برای مثال؛ پزشکی که در حین عمل جراحی موجب مرگ بیمار می گردد. همراهی یک وکیل توانا در این شرایط جهت اثبات غیر عمد بودن قتل ضروری است. وکیل قتل در مشهد مدارک لازم را جهت اثبات بی گناهی مجرم به دادگاه ارائه نموده و با شیوه های حقوقی از موکل خود دفاع خواهد نمود . قانونگذار برای مجازات این جرم مطابق با شرایط به وجود آمده و شرایطی که قاتل موجب مرگ مقتول گشته است میزان مجازات را تعیین می کند.

 

قتل خطای محض

در مورد قتل خطای محض قانون گذار این گونه توضیح داده است که، در واقع قاتل در این نوع از قتل قصد کشتن مقتول را نداشته و مقتول به طور ناگهانی و نا به هنگام بر سر راه او نمایان شده است.

برای مثال ؛هنگام تیراندازی به شخص یا شی دیگری مقتول به طور ناگهانی ظاهر شده و تیر به خطا رفته و به مقتول برخورد کرده و موجب مرگ او گشته است.

در مورد این نوع از قتل نیز می توانید با وکیل پایه یک دادگستری مشاوره نموده و در صورت لزوم از وکیل قتل در مشهد جهت احقاق حق خود بهره مند شوید.

 

ارکان قانونی قتل

برای رسیدگی کردن به مجازات جرم هایی مانند قتل حتما باید مطابق با گفته ی قانون گذارعمل کرده و نوع مجازات تعیین گردد.

در چنین مواردی اگر فردی به تنهایی اقدام به دفاع از خود کند، به دلیل عدم آگاهی کافی ازقوانینی که قانون گذار تعیین نموده است نمی‌تواند تخفیقی در مجازات خود اعمال نماید.

درچنین مواردی کمک گرفتن از وکیل بسیار ضروری می باشد چراکه وکیل متخصص در جرم قتل ازتمامی قوانین آن آگاهی کافی و کامل دارد و با جمع آوری اطلاعات از قاتل و تعیین هدف و قصد او می‌تواند منجر به کم شدن مجازات وی شود.

معمولاً مجازاتی که برای قتل های عمدی در نظر گرفته میشود قصاص می باشد.

مگر آنکه رضایت خانواده مقتول گرفته شود برای مجازات جرم قتل های عمدی و خطای محض نیز متناسب با شدت و میزان جرم توسط قانونگذار تعیین می گردد.

 

نحوه رسیدگی به شکایات قتل

در ابتدا خانواده مقتول یا همان اولیای دم با مراجعه به دادگاه به تنظیم شکایت علیه قاتل اقدام می‌کنند. بعد از دستگیری قاتل پرونده شکایت به جریان می افتد به گونه ای که بعد از تعیین جرم قاتل و تایید آن از سوی خود قاتل و خانواده مقتول میزان مجازات قاتل تعیین می گردد. بعد از اعلام نهایی مجازات در صورتی که قاتل و خانواده مقتول اعتراضی نکنند حکم اجرا خواهد شد؛ در چنین مواردی کمک گرفتن از وکیل کاربلد در زمینه ی تخصصی قتل امری ضروری هم برای خانواده قاتل و هم برای خانواده مقتول به حساب می آید.

 

وکیل قتل در مشهد

همانطور که در مطلب فوق نیز ذکر کردیم پیش بردن پرونده های مهمی مانند قتل، به تنهایی امکان پذیر نخواهد بود چه بسا بسیار افرادی بوده اند که به گمان خود قتل عمد انجام داده بودند ولی طبق قانون و قوانینی که قانونگذار تعیین نموده قتل آنها عمد محسوب نمیشده و به ناحق مجازات شده اند. لذا کمک گرفتن از وکلای متخصص در زمینه ی قتل بسیار حائز اهمیت است.