وکیل حرفه ای مهریه در مشهد

وکیل مهریه در مشهد

روش مطالبه مهریه


وکیل حرفه ای مهریه در مشهد

وکیل حرفه ای مهریه در مشهد

 

تاریخچه مهریه

* تاریخچه مهریه در اسلام

از آن جایی که اسلام ارزش و اهمیت خاصی برای نکاح و زن قائل است مهریه را یکی از احکام نکاح قرار داد تا بدین وسیله شخصیت زن را که در دوره ی جاهلیت از دست رفته بود به وی بازگرداند .از مهریه در قرآن با عنوان کابین و صداق یاد شده است که از زمان آدم و حوا وجود داشته است .مهریه حوا ده مرتبه صلوات بر حضرت محمد (ص) بوه است .

مهریه برای زنان ریشه و قدمتی طولانی دارد اما در دوران جاهلیت به فراموشی سپرده شده یا مهریه ی زن به پدر دختر تعلق می گرفت، اما با ظهور اسلام شخصیت والای زن مورد توجه قرار گرفت .

* تاریخچه مهریه در ایران :

در قانون حمورابی که از قدیمی ترین قوانین است به مهریه اشاره شده است .طبق مواد 138و 139 قانون مذکور اگر زن عقیم بوده و طلاق داده شود شوهر مکلف است که مهر و جهیزیه ی وی را تسلیم کند و در صورتی که زن مهر و جهیزیه نداشته باشد پرداخت مقدار یک من نقره به او ضروری است .

در ایران باستان نیز دختران با رسیدن به سن بلوغ شوهر می دادند و مرد بابت این ازدواج مبلغی پول یا مال غیر نقدی به صورت هدیه می داد و اگر دختر مشکلی داشت او را طلاق می داد و هدیه را پس می گرفت .

* تاریخچه مهریه از دیدگاه ادیان :

در دین زرتشت مرد زمانی که با دختری ازدواج می کرده است، مکلف بوده علاوه بر مالی که به دختر می بخشیده مالی نیز به پدر او تسلیم کند .

در آیین یهود نکاح بدون مهریه باطل است و مهریه از ارکان نکاح می باشد اما میان کاتولیک ها مهریه وجود ندارد .در پروتستان نیز تعیین صداق الزامی نیست ولی زوجین میتوانند مهریه ای مشخص نمایند .

بهترین وکیل مهریه در مشهد :

طبق ماده ی 1082 قانون مدنی به مجرد عقد زن مالک مهر می شود و میتواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید . مهریه از حقوق مالی زن است که تنها در موارد استثنایی به وی تعلق نمیگیرد .بهترین وکیل مهریه در مشهد می تواند زوجه را در گرفتن مهریه راهنمایی نماید .به دلیل پیچیدگی های دریافت مهریه بهتر است زوجه از بهترین وکیل مهریه در مشهد مشاوره بگیرد .

* انواع مهریه های معنوی :

در کنار مهریه های عجیب مادی، مهریه های معنوی نیز وجود دارند .مهریه هایی مانند: خواندن آثار دکتر شریعتی ،حفظ اشعار حافظ ،سرپرستی پنج بچه یتیم ،حفظ قران کریم ،هدایت در صراط مستقیم و….

*** جهت مشاوره و هماهنگی با وکیل مهریه در مشهد با شماره تلفن درج شده در سایت تماس بگیرید.