وکیل خوب در مشهد

وکیل خوب در مشهد 09153104004

وکیل خوب در مشهد

 

 

رسیدگی غیابی

* رسیدگی غیابی به جرایم کیفری به چه معناست ؟

متهم یا مشتکی عنه همواره یکی از طرفین پرونده‌ای است که در دادسرا یا محاکم قضایی تشکیل می‌شود، اما در برخی شرایط متهم با وجود احضاریه قاضی، در دادگاه حضور نمی‌یابد، در این میان قانون‌گذار برای عدم رسیدگی به پرونده، ‘محاکمه غیابی’ را تدبیر کرده است که یک وکیل پایه یک در مشهد چگونگی رسیدگی غیابی به پرونده را تشریح می‌کند. “وکیل خوب در مشهد”

 

وکیل خوب در مشهد ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

 

* محاکمه غیابی یکی از اشکال رسیدگی به پرونده‌های کیفری و قضایی است که قانون‌گذار برای شرایطی که متهم یا خوانده در دادگاه حضور نمی‌یابد، تعریف کرده است. “وکیل کیفری در مشهد

*حال اینکه شرایط محاکمه غیابی چیست و چگونه یک متهم مورد محاکمه غیابی قرار میگیرد توسط وکیل پایه یک دادگستری در مشهد بیان میگردد:

وکیل مشهد با بیان تعریف کلی از محاکمه غیابی اظهار می‌دارد :
رسیدگی اغلب با حضور یا دستگیری متهم وتفهیم اتهام نسبت به اعمال غیرقانونی که انجام داده، تعقیب کیفری و محاکمه انجام می‌شود “وکیل کیفری در مشهد” و حضور متهم برای تفهیم اتهام و دفاع از خود ضروری است اما این به معنای آن نیست که عدم حضور او مانع از تعقیب و انجام تحقیقات می‌شود. “وکیل پایه یک در مشهد

 

 

وکیل خوب در مشهد ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

 

*وکیل پایه یک دادگستری در مشهد با بیان اینکه رسیدگی به کلیه جرایم، به جز جرایمی که جنبه حق‌اللهی دارند، به صورت غیابی امکان‌پذیر است، افزود: منظور از این جرایم، حدود الهی مانند شرب خمر “وکیل شرب خمر در مشهد” ، زنا “وکیل زنا در مشهد “، لواط” وکیل لواط در مشهد” و مساحقه است
اما در سایر رسیدگی غیابی به جرایم ، چنانچه متهم و یا وکیل او در هیچ یک از جلسات دادگاه حضور نداشته و یا لایحه دفاعیه نفرستاده باشد، دادگاه پس از رسیدگی، رای غیابی صادر” وکیل کیفری در مشهد “می‌کند.

*حقوق شاکی و مشتکی عنه در رسیدگی غیابی به جرایم >>>

وکیل مشهد در پاسخ به این سوال که نحوه اعتراض به رای غیابی کیفری چگونه است؟
بیان میدارد: نحوه اعتراض به رای غیابی کیفری را ماده ۴۰۶ قانون آیین دادرسی کیفری مشخص کرده است.
وکیل مشهد در ادامه بیان میدارد: طبق ماده فوق مشتکی‌عنه ظرف ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ واقعی رای در همان دادگاه صادرکننده دادنامه بدوی می‌تواند واخواهی کند، “وکیل واخواهی در مشهد”

 

وکیل کیفری در مشهد

 

البته مهلت واخواهی برای اشخاص مقیم خارج از کشور دو ماه است. “وکیل واخواهی در مشهد”

* وکیل پایه یک دادگستری در مشهد در خصوص حقوق شاکی و مشتکی عنه در رسیدگی غیابی، خاطرنشان کرد:
اگر مشتکی عنه پس از اطلاع از صدور حکم نسبت آن درخواست واخواهی کند، با توجه به مقرره مذکور در ماده ۴۰۷ از قانون فوق‌الاشاره در این مرحله دادگاه طرفین رو مجدداً با تعیین وقت دعوت می‌کند و پس از بررسی ادله و دفاعیات واخواه تصمیم مقتضی اتخاذ می‌کند در نتیجه طرفین می‌توانند کلیه ادله اثباتی و یا دفاعی خود را به دادگاه ارائه کنند. “وکیل کیفری در مشهد”

* با اشاره به اشکال مختلف اجرای رای غیابی وکیل پایه یک دادگستری اظهار کرد: اجرای رای غیابی در امور کیفری به این ٢ شکل است که:
یا متهم از حکم غیابی واخواهی می‌کند و پس از اجرای تشریفات قانونی، دادگاه رای صادر کرده و رای مذکور نیز ممکن است مورد تجدیدنظر “وکیل تجدیدنظر خواهی در مشهد” و یا عندالزوم فرجام خواهى “وکیل فرجام خواهی در مشهد” قرار گیرد
یا اینکه بدون تجدیدنظر و فرجام خواهی قطعیت پیدا می‌کند.

 

وکیل خوب در مشهد ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

 

* وکیل مشهدادامه داد: همچنین ممکن است متهم به موجب مقرره مذکور در تبصره ۲ ماده ۴۰۶ قانون آیین دادرسی کیفری اصولا از حکم غیابی واخواهی نکند و در نتیجه پس از انقضای مهلت تجدیدنظر” وکیل تجدیدنظر در مشهد” و یا در صورت لزوم فرجام خواهی حکم غیابی قطعیت می‌یابد و به قسمت اجرای احکام کیفری بدون نیاز به درخواست صدور اجرائیه، ارسال می‌شود.

* این حقوقدان خاطرنشان کرد: به صراحت تبصره فوق‌الذکر چنانچه حکم غیابی دادگاه، ابلاغ واقعی نشده باشد محکوم‌علیه می‌تواند ظرف ۲۰ روز از تاریخ اطلاع واخواهی کند “وکیل واخواهی در مشهد” که در این صورت اجرای متوقف می‌شود و متهم تحت‌الحفظ به همراه پرونده به دادگاه صادر کننده حکم اعزام می‌شود.
به گفته این وکیل دادگستری مشهداین دادگاه نیز یا اقدام به اخذ تامین از متهم می‌کند یا نسبت به تامین قبلی تجدیدنظر می‌کند.

* اگر متهم در دسترس نباشد رسیدگی غیابی به جرایم چگونه می شود؟
همچنین به شرایطی که حکم صادر شده و متهم در دسترس نباشد، اشاره کرد و وکیل پایه یک دادگستری در مشهد افزود: در صورتی که حکم از سوی دادگاه صادر شود و متهم در دسترس نباشد، چنانچه حکم محکومیت، در مواردی مثل رد مال، مصادره اموال یا جزای نقدی، جنبه مالی داشته باشد “وکیل تعزیرات در مشهد” و به اموال محکوم علیه نیز دسترسی وجود داشته باشد، حکم از محل اموال شناسایی شده اجرا و حسب مورد به زیان‌دیده از جرم یا صندوق دولت پرداخت می‌شود.

 

وکیل خوب در مشهد ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

 

* وی در پاسخ به این سوال که این مساله در خصوص محکومیت‌های جسمانی مانند: شلاق و حبس چگونه اجرا می‌شود:
گفت: در محکومیت‌های جسمانی از قبیل حبس و شلاق اعمال مجازات منوط به دسترسی به محکوم علیه است، “وکیل کیفری در مشهد” و تا زمانی که محکوم‌ دستگیر نشده باشد امکان اجرا وجود ندارد. “وکیل خوب در مشهد” البته اگر برای فردی، حکم محکومیت صادر شود، در لیست تعقیب برای دستگیری و اجرای حکم قرار گرفته و هرکجا یافت شود، فورا دستگیر می‌شود. “بهترین وکیل در مشهد”

* وکیل مشهد اضافه کرد: البته با ایجاد دسترسی برخی سازمان‌ها و نهادهای دولتی از قبیل بانک‌ها” وکیل بانک در مشهد” و سازمان ثبت احوال و سازمان اسناد و املاک کشور “وکیل املاک در مشهد” و الزام آنها به همکاری با مراجع قضایی برای اجرای احکام صادره، هرکجا که محکوم مراجعه حضوری داشته و تعیین هویت شود، بلافاصله دستگیر و برای اجرای حکم معرفی خواهد شد که به نظر می‌رسد از این راه می‌توان اقدام شایسته‌ای برای احقاق حقوق بزه‌دیدگان و اجرای عدالت برداشت.

*** جهت مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری در مشهد بصورت تلفنی و حضوری میتوانید با شماره وکیل در مشهد ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴ تماس بگیرید.

تماس 09156024004