وکیل پایه یک دادگستری در فریمان

وکیل پایه یک دادگستری در مشهد

وکیل پایه یک دادگستری در فریمان

مشخصه وکیل پایه یک دادگستری

مشخصه ی وکیل پایه یک دادگستری برای انجام امور وکالت چیست؟

قبل از هر اقدامی برای انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری برای انجام امور حقوقی خود باید بدانید که یک وکیل پایه دادگستری-متخصص در امور حقوقی چه ویژگی­‌هایی باید داشته باشد،از آنجایی که همه افراد در طول زندگی خود دچار مشکلات حقوقی-خانوادگی و پرونده‌های قضایی خواهند شد، نیازمند مشاوره و بهر‌ه­‌مندی از یک -وکیل پایه یک دادگستری خبره- در آن زمینه هستند که پرونده‌های خود با خیال راحت به آن محول کنند.

همانطور که انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری خوب هم همانند انتخاب پزشک خوب کار سختی است؛ مخصوصا انتخاب وکیلی که در تمامی زمینه­‌های وکالت مانند؛مشاوره حقوقی، وکیل خانواده، وکیل ملکی، وکیل حقوقی، وکیل چک و امور مالی، وکیل شرکت­‌ها و … تخصص داشته باشد. اگر وکیل پایه یک دادگستری آگاهی کامل و اطلاعات بروز را نداشته باشد نمی­‌تواند به خوبی از حقوق موکل خود دفاع کند. داشتن دانش روز برای وکالت در اموری همانند: جرائم رایانه‌ای، حقوق فضای مجازی و اینترنت و مسائل حقوقی مربوط به استارتاپ‌­ها برای یک وکیل پایه یک دادگستری خوب و حرفه ای امری ضروری است.

وکیل پایه یک دادگستری کیست و در چه اموری می‌­تواند وکالت انجام دهد؟

وکیل پایه یک دادگستری به کسی گفته می‌­شود که برای انجام امور حقیقی و یا حقوقی از طرف شخص دیگری برای عقد وکالت برای انجام کاری مامور می‌­شود.

‌در چهارچوب قانون مدنی وکالت امری جایز است و طرفین آن وکیل و موکل نامیده می‌­شوند. حتما تا به حال عبارات وکیل قضایی، وکیل اداری، وکیل پایه یک دادگستری، وکیل پایه دو دادگستری، وکیل کاری و …. را شنیده‌­اید.

می­‌توان گفت وکیل پایه یک دادگستری بهترین و با تجربه‌­ترین وکلا هستند که بر تمام امور وکالت و حقوقی تجربه دارند.

دادرسی منصفانه بدون حضور و نقش وکیل مستقل و قانون محور امکان پذیر نیست.

شرایط وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک باید دارای شرایطی از جمله موارد زیر باشد:

حداقل دارای مدرک لیسانس در رشته حقوق باشد
در آزمون وکالت پذیرفته شده باشد
دوره کارآموزی وکالت که دو سال می­باشد را گذرانده باشد
صلاحیت او از هر لحاظ از جمله شرایط عمومی، اخلاقی و مذهبی تایید شده باشد
دوره وکالت پایه دو (مخصوص وکلای ماده ۱۸۷) را تمام کرده باشد
آزمون­های تشریحی و مصاحبه ­های علمی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد
وکلایی که مراحل ذکر شده را با موفقیت گذرانده باشند درجه وکیل پایه یک دادگستری را دریافت می­کنند و می­توانند در تمامی محاکم حقوقی و کیفری بدون هیچ محدودیتی به پرونده‌های قضایی و پذیرش وکالت اقدام کنند.

یک وکیل پایه یک می­تواند به عنوان وکیل پایه یک دادگاه خانواده در امور خانواده و طلاق، وکیل پایه یک در امور حقوقی، وکیل پایه یک در امور ثبتی، وکیل پایه یک در امور ملکی و انجام مشاوره حقوقی امور وکالت به فعالیت بپردازد.

موسسه حقوقی حق جویان مفتخر است تا با بهره گیری از وکلای با تجربه شما را در انجام کلیه امور خانواده، حقوقی و کیفری در دادگاه های سرتاسر کشور یاری دهد و تاثیری هرچند کوچک در حل شدن مشکل داشته باشد. هم چنین شما می­توانید همه روزه با شماره وکیل پایه یک دادگستری با وکلای با تجربه مجموعه تماس گرفته و از مشاوره حقوقی بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴ تماس حاصل نمایید.

ویژگی های وکیل پایه یک دادگستری

ویژگی‌های وکیل پایه یک دادگستری خوب چیست؟

وکیلی که صرفا پروانه و مجوز وکالت داشته باشد را نمی­توان وکیل خوب به شمار آورد. زیرا باید ویژگی­های دیگری از جمله مهارت و توانایی در وکالت، شخصیت و اخلاق صحیح در وکالت را نیز داشته باشد ،تا بتواند از حق موکل خود به خوبی دفاع کند. قبل از پیدا کردن وکیل در هر حوزه­ای باید تخصص و توانایی او در پرونده­های حقوقی و میزان حق الوکاله بررسی شود. تبلیغات بیش از اندازه یک وکیل به تنهایی قابل اعتماد و معیاری برای انتخاب یک وکیل نیست. تنها داشتن یک تبلیغ و یک شماره تلفن وکیل، نمی­تواند شما را به بهترین وکیل برساند.

ویژگی های وکیل حرفه ای در امور وکالت

دلسوزی و احساس مسولیت یک وکیل برای انجام و پیشبرد سریع امور موکل خود باید دغدغه یک وکیل دلسوز و کار بلد باشد.

وکیل هم مثل پزشک باید امانت دار و محرم اسرار باشد و تحت هیچ شرایطی نباید اطلاعات شخصی پرونده موکل خود را فاش نماید.

-تخصص یک وکیل پایه یک دادگستری از مهم ترین ویژگی­های یک وکیل خوب است و به دلیل اینکه وکالت یک حرفه دقیق و پیچیده است در صورت عدم دانش کافی وکیل و کمبود تخصص می­تواند سرنوشت موکل خود را به خطر بیاندازد.

-تجربه وکیل خوب پایه یک دادگستری را می­توان در میزان پرونده ­های موفق او جستجو کرد. همچنین با پرس و جو کردن از دوستان و آشنایان در رابطه با تبحر و تجربه وکیل و دریافت شماره تلفن وکیل می­تواند در پیدا کردن یک وکیل خوب موثر باشد.

صداقت در امر وکالت و راستگویی وکیل در انجام فرایند پرونده مهم ترین اصول اخلاقی است که یک وکیل خوب پایه یک داداگستری باید رعایت کند. یک وکیل راستگو فقط به فکر دریافت حق الوکاله خود نیست و موکل خود را در جریان تمام پستی و بلندی­هایی که در طول پرونده قرار است رخ دهد، قرار می­دهد.

یک وکیل با تجربه و با روابط عمومی قوی، می­تواند به سرعت روند پرونده را پیش ببرد و موفقیت بیشتری را در روند پرونده ایجاد کند. یک وکیل با روابط قوی، شبکه ای از دوستان و همکاران حرفه ای را برای مشورت دارد که می­توان با دادن شماره تلفن وکیل های دیگر، موکل خود را به آن­ها متصل کند.

انواع خدماتی که وکیل پایه یک ارائه می­دهد:

-وکیل پایه یک دادگاه خانواده
وکیل پایه یک دادگاه خانواده واقف به امور حقوقی خانواده از جمله: مهریه، مطالبه مهریه از دادگاه، طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و زوجه، امور نفقه، شرط نصف دارایی، فسخ نکاح و الزام به تمکین، اعسار از پرداخت مهریه، حضانت، رجوه، عده، نامزدی و خسارت­های برهم زدن آن، شروط ضمن عقد، اذن پدر در ازدواج، جهیزیه، ازدواج دائم یا موقت و صیغه، ازدواج مجدد، اجرت المثل دوران زوجیت، اهدای جنین، حضانت فرزندان و … باشد و مشکلات بین زوج و زوجه را حل و فصل نماید. البته باید توجه داشته باشید تمامی وکلا می­توانند وکالت همه پرونده­های حقوقی رابه عهده گیرند، ولی وکیلی که به عنوان وکیل پایه یک دادگاه خانواده شناخته می­شود، تسلط و آشنایی بیشتری با مسائل و امور خانواده دارد.

یک وکیل پایه یک دادگاه خانواده با مطالعه کامل پرونده و بررسی تمام جوانب، اول سعی در برقراری صلح و سازش بین زوجین می­کند و اگر این امکان وجود نداشته باشد با ارائه مشاوره­های صحیح پرونده را در کمترین زمان ممکن و با بهترین نتیجه به پایان می­رساند.

 

ویژگی­ های وکیل پایه یک دادگاه خانواده

از ویژگی­های مهم وکیل پایه یک دادگاه خانواده تخصص و تجربه او در این زمینه است. وکیل پایه یک دادگاه خانواده با تجربه می­تواند با ارائه مشاوره­های تخصصی منافع موکل را حفظ کند و در تصمیم گیری­های سخت و پیچیده بهترین راهکار را پیش روی موکل قرار دهد.همچنین به پایان رساندن پرونده خانوادگی بدون بروز مشکل از مهارت­ های یک وکیل پایه یک دادگاه خانواده خبره است. از دیگر ویژگی های وکیل پایه یک دادگاه خانواده سوابق او و تعداد پرونده ­های موفق او در حوزه خانوده است.

وکیل متخصص املاک یا وکیل ملکی

 

زمانی که افراد با مشکلات حقوقی در زمینه ملک و زمین روبرو می­شوند نیاز به فردی متخصص در زمینه دعاوی ملکی دارند تا با مشاوره و راهنمایی­های او به حقوق خود برسند. در اصل یک وکیل ملکی در دعاوی حقوقی و کیفری مربوط به اموال غیر منقول تخصص دارد.

ویژگی‌های وکیل امور ملکی:

دانش و تخصص یک وکیل خوب در امور ملکی، حقوقی، کیفری و ثبت مربوط به املاک باعث می­شود تا درصد موفقیت پرونده ملکی بیشتر باشد.

شماره وکیل پایه یک دادگستری برای امور ملکی:

مشاور حقوقی کیست و چه ویژگی­ هایی دارد؟
مشاور حقوقی فردی است که با داشتن اطلاعات کامل و روز نسبت به مسائل و امور حقوقی و کیفری، بهترین راهکار و مشاوره را به فرد متقاضی مشاوره دهد. مشاوران حقوقی در حوزه­‌های امور قراردادها، امور دعاوی، امور پژوهشی و راهبری مشاوره و راهنمایی­‌هایی لازم را در اختیار افراد قرار می­دهد.

-یک مشاوره حقوقی باید بر همه مسائل حقوقی تسلط داشته باشد، فن بیان و قدرت سخنوری بالایی داشته باشد، با دلسوزی و مسولیت پذیری مشاوره دهد، قادر به ارائه بهترین راهکار باشد، عدالت و انصاف را رعایت کند، قدرت تصمیم گیری بالایی داشته باشد و خصوصیات اخلاقی مانند: قدرت تصمیم گیری بالا، شجاعت، صداقت، متعهد و مجرب و حاذق را رعایت کند. مشاوره حقوقی می­تواند تلفنی و یا حضوری انجام شود.

 

امور مربوط به دعاوی:

یکی از وظایف مشاور حقوقی در زمینه مربوط به دعاوی است. در این امر مراجعه کننده به دنبال یافتن مسیر و راهکاری برای پیشبرد پرونده قضایی خود است که در مرحله بعدی اجرای پرونده خود را به دست وکیل دادگستری بسپارد یا خیر؟

شماره وکیل پایه یک دادگستری برای انجام مشاوره حقوقی

امور مربوط به قراردادها

امور مربوط به قراردادها شامل قراردادهای بی محتوا و غیر فنی است که توسط افراد غیر متخصص تنظیم شده است که همین قراردادها در آینده می­تواند مشکلات و ابهامات بسیاری را بوجود آورد.

امور مربوط به پژوهش­ها:

امروزه که همه چیز به سمت اینترنتی شدن پیش رفته است، مسائل حقوقی هم از قافله جا نمانده اند. احتمالاً بهترین راه پیدا کردن یک وکیل، مراجعه به وب سایت هایی است که به طور کامل به معرفی وکلا می پردازند. البته باید دقت داشته باشید که وکیلتان تجربه و مهارت لازم را در مورد پیگیری پرونده حقوقی شما داشته باشد. حتما به رزومه، سوابق تحصیلی و کاری و البته حق الوکاله ی وکیل خود دقت داشته باشید. وکلایی با دستمزدهای خیلی بالا یا خیلی پایین، به هیچ وجه قابل اطمینان نیستند.

سوالات پرتکرار

آیا می توان پرونده های کوچک را هم به یک وکیل پایه یک سپرد؟

همان طور که گفتیم، هیچ گونه محدودیتی در نوع پرونده های وکلای پایه یک وجود ندارد. در نهایت همه چیز به خود وکیلتان بستگی دارد. عموماً پرونده هایی که ارزش مالی پایینی دارند( به عنوان مثال زیر ۲۰ میلیون تومان) را خودتان هم می توانید از طریق شوراهای حل اختلاف پیگیری کنید اما دقت داشته باشید که در چنین مواقعی حتما توصیه می شود که از مشاوره حقوقی با -یک وکیل خبره و ماهر بهره مند شوید.

آیا وکلای پایه یک دارای حیطه های تخصصی مختلف هستند؟

مسائل حقوقی دنیای بسیار متنوع و گسترده ای دارند که کسب مهارت در یکی از این حوزه ها هم نیاز به سال ها تجربه، تمرین و ممارست دارد. به همین خاطر است که گرچه محدودیتی در نوع پرونده، برای وکیل پایه یک دادگستری وجود ندارد اما باید به خاطر داشته باشید که حیطه های حقوقی بسیار پیچیده هستند و یک وکیل پایه یک ، تنها می تواند در یک مورد متخصص و ماهر شود. به عنوان مثال یک وکیل در حیطه ی خانواده متبحر می شود و دیگری در حوزه حقوق تجارت ؛ بنابراین اگر به دنبال انتخاب یک وکیل ماهر هستید، حتما دقت داشته باشید که تخصص او با نوع پرونده شما مطابقت داشته باشد.

وکیل متبحر در فریمان

به دلیل حساسیت این امر، مشاور حقوقی لازم است قبل از ارائه مشاوره، پژوهش­های لازم را انجام دهد و با داشتن اطلاعات کافی و کاربردی مشاوره های لازم را ارائه دهد.
اگر در جستجوی وکیل خوب برای انجام امور وکالت خود هستید کافیست روش­های زیر را امتحان نمایید:

جستجو وکیل خوب در فریمان

پرس و جو از افرادی که قبلا سابقه کار کردن با وکیلی متخصص را داشته اند. با گرفتن اطلاعات و شماره تلفن وکیل مورد نظر می­توان با آن وکیل ارتباط گرفت و امور وکالت را به عهده آن وکیل معرفی شده سپرد.
جستجوی وکیل در سایت­های اینترنتی نیز یکی دیگر از روش­های پیدا کردن وکیل خوب در است. با مشاهده سایت معتبر از وکیل و بررسی نام آن در کانون دادگستری و وکلا، می­توان انجام امور حقوقی را به او سپرد. اطلاعات وکیل و سابقه کار او در سایت درج شده است. با پر کردن فرم مشاوره و یا تماس با شماره تلفن وکیل می­توان با وکلا یا وکیل آن موسسه حقوقی ارتباط گرفت.

نکات انتخاب در جستجوی وکیل

وکیل کسی است که از طرف شخص دیگری و به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌شود.

وکیل پایه یک دادگستری کسی است که دوره تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی در مقطع لیسانس و یا بالاتر در رشته حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا همتراز آن در حوزه علمیه را به اتمام رسانده است و پس از آن در آزمون کانون وکلای دادگستری که سالی یک بار برگزار می‌شود شرکت کرده و بعد از طی دوره ۱۸ ماهه کارآموزی به عنوان وکیل دادگستری یا وکیل پایه یک دادگستری پروانه وکالت گرفته است.
حقوق خانواده بخشی از حقوق مدنی است که به مسائل مالی و غیر مالی نهاد خانواده می‌پردازد. بر طبق حقوق خانواده همه اعضای خانواده نسبت به هم حقوق و تکالیفی دارند که موظف به رعایت آن‌ها هستند و درصورتیکه اهمال ورزند و کمبودی وجود داشته باشد و حقوقی از عضو خانواده نقض شود او می‌تواند بر طبق قانون پیگیر احقاق حق خود شود.

-وکیل پایه یک حقوق خانواده شخصی است که نسبت به قوانین و مقررات حقوق خانواده اشراف کامل دارد و دارای تجربه در این زمینه است. وکیل حقوق خانواده به شما کمک می‌کند تا بتوانید به شکل قانونی از حقوق خود دفاع کنید. مشورت با یک وکیل خانواده که مجرب و دانا باشد مانع بروز مشکلات بیشتر می‌شود و از ورود خسارت‌های مادی و غیر مادی در آینده جلوگیری می‌کند.

شماره وکیل خانواده 

وکیل خانواده خوب چه ویژگی‌های دارد؟

وکالت یک عقد جایز است. وکیل در تصمیم‌های خود باید به مصلحت موکل خود توجه داشته باشد و از اتخاذ تصمیمی که ممکن است به ضرر موکلش باشد اجتناب کند. علاوه بر این وکیل باید صادق باشد و شرایط پرونده را با صداقت کامل برای موکل شرح دهد.

وکیل خانواده در چه اموری وکالت دارد؟

ممکن است افراد برای انواع طلاق مانند طلاق بائن و طلاق توافقی،‌ دریافت مهریه،‌ نفقه، حضانت و ملاقات فرزندان، فسخ نکاح، استرداد جهیزیه، اجرت المثل و غیره از وکیل کمک بگیرند. در ادامه به برخی از مواردی که ممکن است زوجین در مورد آنها به وکیل دادگستری نیاز داشته باشند اشاره شده است:

شوهر موظف به پرداخت نفقه همسر و فرزندانش است درغیر اینصورت زن می‌تواند برای دریافت مهریه به کمک وکیل از طریق قانون اقدام کند.
شوهر موظف به پرداخت مهریه است و پرداخت تا ۱۱۰ سکه اجباری است و در صورت عدم پرداخت ممکن است محکوم به حبس شود اما در مورد مازاد ۱۱۰ سکه حبس وجود ندارد.
زن موظف به انجام وظایف زناشویی است و اگر تمکین نکند مرد می‌تواند از طریق قانون پیگیری کند و مجددا ازدواج کند.
طرفین می‌توانند به شکل توافقی از یکدیگر جدا شوند که در این صورت باید در مورد همه مسائل زندگی مشترک توافق کنند. برای تنظیم توافقات حتما باید از وکیل کمک گرفت تا حقی ضایع نشود.
حضانت فرزندان تا سن ۷ سالگی دختر و پسر بر عهده مادر خواهد بود و پس از سن ۷ سالگی حضانت آن‌ها به دست پدر است. اگر طرفین به هنگام طلاق یا پس از آن در این باره مشکلی داشته باشند و به توافق نرسند باید در جریان رسیدگی به مساله از وکیل کمک بگیرند.

بهترین وکیل خانواده 

کار یک وکیل پایه یک دادگستری

تقریباً تمام پرونده هایی که در دادگاه های ایران در جریان هستند را می توان به دست یک وکیل پایه یک دادگستری سپرد. کار اصلی یک وکیل پایه یک این است که تا حصول بهترین نتیجه برای موکل خود دست از پا ننشیند! وکیل پایه یک تمامی روند قضایی پرونده را در دادگاه ها پیگیری می کند. وکیل به دنبال شواهدی می گردد تا ادعای فرد را در دادگاه ثابت کنند و به طور خلاصه، هر آن چه که برای پیشبرد پرونده لازم باشد را انجام خواهد داد.

چگونه بهترین وکیل پایه یک را پیدا کنیم؟

راه‌های پیدا کردن وکیل با تجربه

راه‌های زیادی برای پیدا کردن یک وکیل پایه یک دادگستری وجود دارد. امروزه که همه چیز به سمت اینترنتی شدن پیش رفته است، مسائل حقوقی هم از قافله جا نمانده اند. احتمالاً بهترین راه پیدا کردن یک وکیل، مراجعه به وب سایت هایی است که به طور کامل به معرفی وکلا می پردازند. البته باید دقت داشته باشید که وکیلتان تجربه و مهارت لازم را در مورد پیگیری پرونده حقوقی شما داشته باشد. حتما به رزومه، سوابق تحصیلی و کاری و البته حق الوکاله ی وکیل خود دقت داشته باشید. وکلایی با دستمزدهای خیلی بالا یا خیلی پایین، به هیچ وجه قابل اطمینان نیستند.

آیا می توان پرونده های کوچک را هم به یک وکیل پایه یک سپرد؟

همان طور که گفتیم، هیچ گونه محدودیتی در نوع پرونده های وکلای پایه یک وجود ندارد. در نهایت همه چیز به خود وکیلتان بستگی دارد. عموماً پرونده هایی که ارزش مالی پایینی دارند( به عنوان مثال زیر ۲۰ میلیون تومان) را خودتان هم می توانید از طریق شوراهای حل اختلاف پیگیری کنید اما دقت داشته باشید که در چنین مواقعی حتما توصیه می شود که از مشاوره حقوقی با -یک وکیل خبره و ماهر بهره مند شوید.

آیا وکلای پایه یک دارای حیطه های تخصصی مختلف هستند؟

مسائل حقوقی دنیای بسیار متنوع و گسترده ای دارند که کسب مهارت در یکی از این حوزه ها هم نیاز به سال ها تجربه، تمرین و ممارست دارد. به همین خاطر است که گرچه محدودیتی در نوع پرونده، برای وکیل پایه یک دادگستری وجود ندارد اما باید به خاطر داشته باشید که حیطه های حقوقی بسیار پیچیده هستند و یک وکیل پایه یک ، تنها می تواند در یک مورد متخصص و ماهر شود. به عنوان مثال یک وکیل در حیطه ی خانواده متبحر می شود و دیگری در حوزه حقوق تجارت ؛ بنابراین اگر به دنبال انتخاب یک وکیل ماهر هستید، حتما دقت داشته باشید که تخصص او با نوع پرونده شما مطابقت داشته باشد.

 

تماس 09156024004