وکیل پایه یک دادگستری در مشهد

وکیل پایه یک دادگستری در مشهد

وکیل خوب حقوقی در مشهد


وکیل پایه یک دادگستری در مشهد

 

 

 

عدم حضور = جلب

* نتایج و پیامدهای بی توجهی به احضاریه دادگاه >>>

* در گذشته نزدیک ماموران با رساندن احضاریه‌ها به مخاطب و گزارش آن به دادسرا یا دادگاه نقش پررنگ و مهمی در دادرسی‌ها ایفا می کردند، اما با تصویب ماده ٧ آیین‌نامه ارائه خدمات الکترونیک قضایی از سوی رئیس قوه‌قضاییه ابلاغ دادخواست و ضمایم آن و یا ابلاغ هرگونه قرار و دستور قضایی به مخاطبان ذی‌ربط را به صورت الکترونیکی امکانپذیر کرده است و بر این اساس در صورت عدم دسترسی به نشانی الکترونیک و شماره تلفن همراه، ابلاغ و احضار به صورت فیزیکی انجام خواهد شد. “وکیل کیفری در مشهد

 

وکیل پایه یک دادگستری در مشهد 09153104004

 

* ماده ۶۵۵ قانون آیین دادرسی کیفری بیان می‌دارد: در هر مورد که به موجب قوانین آیین دادرسی و سایر قوانین و مقررات موضوعه اعم از حقوقی و کیفری، سند، مدرک، نوشته، برگه اجراییه، اوراق رأی، امضا، اثر انگشت، ابلاغ اوراق قضایی، نشانی و مانند آن لازم باشد صورت الکترونیکی یا محتوای الکترونیکی آن حسب مورد با رعایت سازوکارهای امنیتی مذکور در مواد این قانون و تبصره های آن کافی و معتبر است. “وکیل پایه یک دادگستری در مشهد”

* آنچه در این مطلب به آن می‌پردازیم مربوط به بی توجهی برخی شهروندان نسبت به این احضاریه‎ها است، “وکیل مشهد” به طور کلی بسیاری از شهروندان با جریان ابلاغ احضاریه و نتیجه بی‌توجهی به آن آشنا نیستند. “وکیل در مشهد”

* احضار در واقع به حضور طلبیدن افراد برای ادای توضیحات لازم در مورد جرم مورد بحث از جانب مقام قضائی است. “وکیل کیفری در مشهد
بنابراین هرچند هنگام بحث در خصوص احضار اغلب ذهن معطوف به احضار متهم می‌شود، اما در صورت صلاحدید مقام قضائی می‌تواند شاکی، شاهد و حتی افرادی نظیر کارشناس را نیز برای تکمیل تحقیقات به حضور بطلبد. “وکیل پایه یک دادگستری در مشهد”

 

وکیل پایه یک دادگستری در مشهد 09153104004

 

* احضار متهم >>>
به شخصی که انجام دهنده جرم تلقی شده ولی هنوز انتصاب جرم به او محرز نشده، متهم گفته می‌شود. “وکیل خوب در مشهد
پس از آنکه دلایل و مدارک جرم جمع آوری شد نوبت به تعقیب متهم می‌رسد که با احضار او شروع می‌شود.” وکیل دادگستری در مشهد

*** شرایط جلب متهم >>>

صدور دستور جلب متهم شرایطی دارد که در صورت وجود تمامی آنها این امر صورت خواهد گرفت:

١- متهم احضار شده باشد. “وکیل پایه یک دادگستری در مشهد”

٢- احضارنامه به متهم ابلاغ شده باشد. “وکیل پایه یک دادگستری مشهد ”

٣- ابلاغ احضارنامه صحیحاً صورت گرفته باشد. “وکیل پایه یک در مشهد

۴- متهم حاضر نشده باشد. “وکیل پایه یک مشهد

۵- متهم برای عدم حضور، عذر موجهی اعلام ننموده باشد.” وکیل در مشهد

 

 

وکیل پایه یک دادگستری در مشهد 09153104004

 

* اصولا در برگ احضاریه، عواقب بی‌توجهی به دستور مقام قضایی، قید می‌شود. این عواقب با توجه به جایگاه شخص احضار شده متفاوت است.” وکیل حقوقی در مشهد”
اگر احضار شده متهم باشد به طور معمول نتیجه حضور نیافتن، جلب وی خواهد بود. “وکیل مدافع در مشهد ”

البته این موارد در قانون به این ترتیب پیش بینی شده است:

ماده ١٧٨ قانون آیین دادرسی کیفری متهم مکلف است در موعد مقرر حاضر شود و اگر نتواند باید عذر موجه خود را اعلام کند. “وکیل خوب در مشهد

*جهات زیر عذر موجه محسوب می‌شود:

الف- نرسیدن یا دیر رسیدن احضاریه به گونه‏ای که مانع از حضور شود. “بهترین وکیل در مشهد”

ب- بیماری متهم و بیماری سخت والدین، همسر یا اولاد وی که مانع از حضور شود. “وکیل خانواده در مشهد”

پ- همسر یا یکی از اقربا تا درجه سوم از طبقه دوم فوت شود. “وکیل ارث در مشهد”

ت- ابتلاء به حوادث مهم از قبیل بیماریهای واگیردار و بروز حوادث قهری مانند سیل و زلزله که موجب عدم امکان تردد گردد. “وکیل خانواده در مشهد

ث- متهم در توقیف یا حبس باشد.” وکیل خوب در مشهد”

 

 

وکیل پایه یک دادگستری در مشهد 09153104004

 

ج – سایر مواردی که عرفاً به تشخیص بازپرس عذرموجه محسوب می‌شود. “وکیل در مشهد

تبصره -در سایر موارد، متهم می‏تواند برای یکبار پیش از موعد تعیین شده، بازپرس را از علت عدم حضور خود مطلع سازد و موافقت وی را أخذ نماید که در این مورد، بازپرس می‌تواند در صورت عدم تأخیر در تحقیقات، تا سه روز مهلت را تمدید کند. “وکیل مشهد”

* ماده ١٧٩ :متهمی که بدون عذر موجه حضور نیابد یا عذر موجه خود را اعلام نکند، به دستور بازپرس جلب می‌شود. “وکیل زندان در مشهد”

تبصره- در صورتی که احضاریه، ابلاغ قانونی شده باشد و بازپرس احتمال دهد که متهم از احضاریه مطلع نشده است، وی را فقط برای یکبار دیگر احضار می‌نماید. “وکیل پایه یک در مشهد”

***مجموعه حقوقی و داوری حق و وکیل پایه یک دادگستری در مشهد با دقت به اهمیت دعاوی حقوقی و کیفری از راه تماس تلفنی و مراجعه حضوری و وب سایت و تلگرام و اینستاگرام، آماده ارائه مشاوره تلفنی و حضوری و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می‌باشد.