وضعیت طلاق در مشهد

بهترین وکیل خانواده در مشهد

وضعیت طلاق در مشهد

وکیل طلاق در مشهد به عنوان یکی از شهرهایی که از آمار طلاق بسیار بالایی بعد از تهران برخوردار است، از جایگاه مهمی برخوردار می باشد. بالا بودن آمار طلاق در مشهد سبب شده است که طی سال های اخیر تعداد مؤسسات حقوقی، درخواست وکیل طلاق در مشهد و به طور کلی درخواست وکیل در مشهد افزایش پیدا کند.
در میان این شلوغی افراد سودجوی به ظاهر وکیل هم بیکار ننشسته اند. آنها نه تنها باری از روی دوش موکل خود بر نداشته اند بلکه خود نیز با کار شکنی، عدم تجربه و یا حق الوکاله غیر منصفانه به یک مشکل برای موکل خود تبدیل شده اند.

وکیل مشهد- وکیل پایه یک دادگستری

آمار طلاق در مشهد در سال های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸
مبنای مقایسه سال ۱۳۹۷ سال ۱۳۹۸
طلاق در مشهد ۸ هزار و ۴۱۲ رویداد ۹ هزار و ۱۴ رویداد
نرخ تغییرات طلاق %۱۶- %۷٫۱۶+
ازدواج در مشهد ۳۰ هزار و ۱۰ رویداد ۲۶ هزار و ۶۳۲ رویداد
نرخ تغییرات ازدواج %۶٫۹- %۸٫۲-
نسبت طلاق به ازدواج %۲۸ %۳۳
فکر می کنم آمار بالا به خوبی اهمیّت استفاده از یک وکیل طلاق در مشهد را به شما ثابت کرده باشد.
امّا با این حال باز هم توصیه می کنم که معیارتان برای انتخاب یک وکیل کار درست در زمینه دعاوی خانواده، میزان و کیفیت محتوایی باشد که در قالب مشاوره در اختیار شما قرار می دهد نه براساس تبلیغات کاذب.

 

با خواندن این مقاله شما به سادگی می توانید بهترین وکیل طلاق در مشهد را در مدت زمان کوتاهی پیدا کنید.
و موسسه حق جویان هم آماده ارائه خدمت میباشد امّا ترجیح می دهیم ما را انتخاب کنند تا اینکه بخواهیم خود را تحمیل کنیم. بنابراین اکیداً توصیه می کنم قبل از خواندن این مقاله با هیچ وکیل و یا موسسه حقوقی قرارداد نبندید.

در طلاق، موکلین بعضاً باید اسرار خود را جهت پیشبرد بهتر روند طلاق برای وکیل انتخاب شده بیان کنند. در این شرایط یک نکته اهمیت زیادی پیدا می کند و آن این است که، وکیل مورد نظر شما امین اسرار باشد و هرگز از اسرار شما چه در پروسه طلاق و چه زمانی که کار شما با وی تمام شده است سوء استفاده نکند. در بعد اخلاقی، امین بودن از مهم ترین ویژگی های یک وکیل طلاق به شمار می رود.

وکیل برای طلاق در مشهد، و یا هر شهر دیگری که باشد باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد. من در این مقاله قصد دارم به صورت کاملاً تخصصی شما را برای انتخاب یک وکیل طلاق کار کشته آماده کنم تا هرگز با مشکلات احتمالی مواجه نشید. اما در ابتدا قصد دارم شما را با رایج ترین دعاوی خانواده در مشهد آشنا کنم.
وکیل خانواده مشهد

رایج ترین دعاوی خانواده در مشهد کدامند؟

نفقه

نفقه، یعنی تمام نیازهای متداول و درخور با وضعیت زن نظیر خانه و اثاث آن، خوراک، پوشاک، هزینه های درمانی و بهداشتی و خدمتکار در صورت عادت یا نیاز (در شرایطی که زن دچار نقصان و یا بیماری شود) که مرد (زوج) موظّف است با توجه به شرایط خانوادگی و اجتماعی زن (زوجه) به همه این نیازها به درستی پاسخ دهد. دقت کنید که مرد تنها در ازدواج دائم و در شرایطی که قانون مشخص کرده است موظف به پرداخت نفقه می باشد.

وکیل خانواده مشهد

الزام به تمکین

الزام به تمکین یکی از دعاوی رایج خانوادگی است که معمولاً از طرف مردان مطرح می شود. در واقع زمانی که که زن به دلیل کشمکش های موجود، زندگی مشترک را ترک می کند، مرد جهت ملزم کردن زن برای ایفای وظایف زناشویی اقامه دعوی می کند. همین جا باید به یک نکته مهم اشاره کنم، طبق مواد ۱۱۰۲ و ۱۱۰۳ قانون مدنی، اگر مرد نیز به وظایف زناشویی خود عمل نکند و یا در انجام آن کوتاهی کند امکان اقامه دعوی برای زن نیز وجود دارد.

 

استرداد جهیزیه

جهیزیه نوعی اِباحه تصرف (اجازه استفاده دادن) است و هیچ گونه حقی مالکیتی برای مرد (زوج) ایجاد نمی کند. بنابراین، هرگاه زن دوست داشته باشد می تواند جهیزیه خود را به فرد دیگری واگذار و یا آن ها را به خانه پدرش منتقل کند.

وکیل مشهد- وکیل پایه یک دادگستری

حضانت فرزند

طبق ماده ۱۱۶۸ قانون مدنی، نگهداری از فرزندان هم حق و هم تکلیف پدر و مادر است. بر این اساس نمی توان حق نگهداری و تربیت فرزند را بدون دلیل موجه و حکم دادگاه از پدر و مادر سلب کرد. اما از طرفی پدر و مادر هم نمی توانند از نگهداری و ترتبیت فرزندشان خودداری کنند.

طبق ماده ۱۱۷۸ قانون مدنی، پدر و مادر مکلف هستند که در حدود توانایی خود به تربیت فرزند یا فرزندان خویش بر حسب مقتضی اقدام کنند و نباید نسبت به آن ها بی توجه باشند. سهل انگاری در نگهداری و تربیت فرزند موجب سقوط حق حضانت می شود.

زمانی که پدر و مادر با یکدیگر زندگی می کنند حضانت فرزند با هر دوی آن ها است. در صورتی که پدر و مادر جدا از یگدیگر زندگی کنند مطابق ماده ۱۱۶۹ قانون مدنی برای حضانت چنین فرزندانی، مادر تا هفت سالگی اولویت دارد و پس از آن این اولویت با پدر است، مگر آنکه مصلحت فرزند به گونه ای دیگر اقتضا کند.

اما در این جا باید سه نکته مهم را برای شما مطرح کنم.

* نکته اول: تبصره این قانون می گوید بعد از ۷ سالگی در صورت بروز اختلاف، حضانت فرزند با رعایت مصلحت وی به تشخیص دادگاه است.

* نکته دوم: اگر برای یکی از والدین مشکلی پیش آید، از قبیل عدم صلاحیت در نگهداری از فرزند و یا اینکه یکی از والدین به نحوه نگهداری فرزند توسط طرف دیگر اعتراض کند، باز هم امکان تغییر صاحب حضانت خواهد بود حتی در مدتی که اولویت با آن پدر یا مادر باشد.

* نکته سوم: با رسیدن فرزند به سن بلوغ {در پسر ۱۵ سال تمام قمری و در دختر ۹ سال تمام قمری} دادگاه خود را فارغ از رسیدگی در خصوص حضانت دانسته و این خود فرزندان هستند که انتخاب می کنند نزد کدام یک از والدین زندگی کنند. اما در هر صورت تامین مخارج زندگی با پدر خواهد بود.

 

طلاق توافقی

طلاق توافقی نیز یکی دیگر از رایج ترین دعاوی خانواده در مشهد می باشد. سرعت بالا در کنار سادگی، دلیل اصلی رواج این نوع از طلاق می باشد. البته در سال های اخیر با توجه به گسترش بسیار زیاد طلاق توافقی به ویژه در شهرهای بزرگ ایران، قوانینی وزن شده است که پروسه طلاق توافقی را نسبت به قبل کمی پیچیده تر کرده.

البته این پیچیدگی بی مورد هم نیست، دلیل این پیچیدگی این است که زوجین چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ منطقی فرصت بیشتری برای فکر کردن داشته باشند تا شاید زندگی شان دوباره گرم شود
لطفا برای اطلاعات مبحث مراحل طلاق توافقی را مطالعه کنید.

وکیل مشهد- وکیل پایه یک دادگستری

چرا ما به وکیل طلاق نیاز داریم؟؟

این اولین سوال کسانی است که به هنگام طلاق به آن ها توصیه می شود از وکیل کمک بگیرند که البته سوال به جایی هم هست و بنده هم پاسخ کامل و منطقی برای این سوال دارم.

از آنجا که طلاق یکی از دعاوی خانواده است، وکیل طلاق در واقع یک وکیل خانواده است. این موضوع از این جهت اهمیت دارد که در پروسه طلاق نه تنها شرایط و فعالیت های هریک از زوجین بعد از ازدواج اهمیت دارد، بلکه شرایط و فعالیت های قبل از ازدواج آن ها نیز در طلاق اثرگذار است. بنابراین تنها یک وکیل خانواده، که به تمام این مباحث {نفقه، مهریه، الزام به تمکین، حضانت فرزند و…} اشراف دارد می تواند در پروسه طلاق تکیه گاه خوبی برای شما باشد.

به عنوان مثال بحث مهریه همانطور که می دانید موضوعی است که مربوط به قبل از ازدواج می باشد و به خودی خود دارای نکات حقوقی قابل توجهی است. اگر هریک از زوجین قبل از ازدواج، در زمینه مهریه با یک وکیل خانواده مشورت کنند، می توانند از مشکلاتی که در زمینه مهریه به هنگام مواجه با طلاق به وجود می آید جلوگیری کنند.

و یا موضوع اشتغال زن {زوجه} پس از ازدواج، که یکی از مشکلات رایج مراجعین حضوری و تلفنی ماست. این موضوع هم نکات حقوقی و قانونی خاص خود را دارد. اگر زوجه قبل از ازدواج این نکات حقوقی را بداند، در طی پروسه ازدواج با دید بازتری عمل خواهد کرد و طبیعتاً بعد از ازدواج با مشکلی کمتری مواجه خواهد شد. در صورتی هم که پس از ازدواج در این زمینه با همسر خود دچار مشکل شوند، چون از حقوق قانونی خود آگاه است، می تواند عکس العمل مناسبی نشان دهد.

از این موارد زیاد می توان مثال زد هم برای زن {طلاق یک طرفه از طرف زن و ….} و هم برای مرد {طلاق یک طرفه از طرف مرد و…} که اهمیت استفاده از یک وکیل طلاق در مشهد (و سایر شهرها) را ثابت می کند.

بنابراین هریک از زوجین نه تنها به هنگام طلاق، بلکه با توجه به توضیحات فوق، قبل از ازدواج هم به یک وکیل طلاق نیاز دارند تا بتواند ضمن بررسی دقیق شرایط و فعالیت های هریک از زوجین در قبل از ازدواج و پس از آن، آنها را با حقوق قانونی خود آشنا کند و در صورت توافق، وکالت طلاق را به عهده بگیرد. اما بپردازیم به سوال اصلی.

 

یک وکیل طلاق با تجربه چه ویژگی هایی دارد؟

۱٫ داشتن پروانه وکالت
۲٫ دانش حقوقی بالا در کنار تجارب کاری مرتبط در زمینه دعاوی خانواده

قانوناً یک وکیل کیفری می تواند در دعاوی خانواده هم وکالت کند. امّا فراموش نکنید که هیچ گاه یک وکیل کیفری نمی تواند همانند یک وکیل خانواده، حرفه ای و مسلط عمل کند. چرا که تجربه وی را ندارد و دقیقا به همین دلیل است که ما برای هر زمینه ای وکلای متخصص در آن زمینه را قرار داده ایم.
داشتن فن بیان قوی و صداقت کلام {از دادن وعده های دروغین و امید های واهی صرفا به خاطر اخذ پرونده خودداری کند}

عدم استفاده از تبلیغات چه در فضای مجازی و چه در دنیای واقعی

براساس قانون هیچ وکیلی حق تبلیغات ندارد. اگر وکیلی تبلیغ کند قانون شکنی کرده و طبیعتاً کسی که خود قانون شکنی می کند قطعا نمی تواند تکیه گاه خوبی برای موکل خود باشد. برای این دسته از افراد فقط صرفه اقتصادی مهم است تا مصلحت موکل.

وکیل مشهد- وکیل پایه یک دادگستری

 

عدم ارائه تضمین در خصوص نتیجه کار

وعده تضمین نتیجه کار به موکل، از تخلّفات انتظامی محسوب می شود.

روشن سازی نکات حقوقی طلاق با توجه به شرایط موکل

ارائه نظر تخصصی در زمینه درصد موفقیت {در الزام به تمکین، در حضانت فرزند و سایر زمینه های مرتبط با طلاق} همراه با ذکر دلایل قانونی

دریافت حق الوکاله منصفانه

امانت دار چه در حفظ اسرار چه در حفظ مدارکی که از سمت موکل به وی ارائه می شود
عدم تجاوز از حدود اختیاراتی که موکل در حل پرونده طلاق به وی داده است
دوست عزیز موارد بالا در انتخاب یک وکیل خانواده در مشهد (و سایر شهرها) از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند، به ویژه بحث تبلیغات. همانطور که عرض کردم. تعداد بالای مؤسسات حقوقی، عدم آگاهی و توانایی عموم مردم در استفاده از وکیل در کنار نرخ بالای طلاق در شهرهایی مانند مشهد باعث شده است که، عده ای جهت سود بیشتر، در شبکه های مجازی و دنیای واقعی تبلیغات گسترده ای انجام دهند. حال آنکه این موضوع خلاف قانون است {البته برای یک وکیل}

روش های استاندارد انتخاب یک وکیل طلاق کدامند؟

روش استفاده از تأثیر جامعه دوستان

انسان ها معمولا تحت تأثیر افرادی هستند که زمان بیشتری را با آنها می گذرانند. اساس این روش نیز همین موضوع است.
در این روش زمانی که شما به یک وکیل طلاق نیاز پیدا می کنید، از دوستان و آشنایانی که تجربه طلاق داشته اند و یا احتمال می دهید فردی را بشناسند درخواست می کنید تا وکیلی را به شما معرفی کنند.

مزایای روش استفاده از تأثیر جامعه دوستان

مزیت اصلی این روش این است که، وکیلی که به شما معرفی می شود در گذشته توسط فرد دیگری مورد آزمایش قرار گرفته است. بنابراین دانش، تجربه، نحوه برخورد و سایر پارامترهای وی قبلا آنالیز شده است و شما با اطمینان خاطر بیشتری می توانید وکالت طلاق خود را به وی بسپارید.

معایب روش استفاده از تأثیر جامعه دوستان

وکیلی که به شما معرفی می شود ممکن است یک وکیل خانواده نباشد. به عنوان مثال می تواند یک وکیل کیفری باشد. در این صورت همانند یک وکیل خانواده نمی تواند با کیفیت پروسه طلاق را به انجام برساند.

در این روش تعداد وکلایی که به شما معرفی می شوند کم است {مگر هر فردی چه تعداد وکیل می شناسد که بخواهد به شما معرفی کند؟؟؟ } . بنابراین شما فرصت مقایسه تعداد زیادی از وکلا را از لحاظ میزان حق الوکاله، تجارب کاری و… از دست می دهید. قطعا متوجه شده اید که این روش برای انتخاب یک وکیل خوب برای طلاق در مشهد و یا هر شهر دیگری اصلاً روش مناسبی نیست.

 

استفاده از روش لمس دانش و تجربه

همه ما پیش از آنکه بخواهیم لباسی خریداری کنیم، جنس آن لباس را لمس می کنیم تا از کیفیت پارچه آن مطلع شده و به همان میزان برای خرید آن هزینه کنیم.
به جد می توان گفت که این روش بهترین روش و در عین حال استانداردترین روش موجود در دنیاست. در این روش، شما می توانید وکیل طلاق خود را از لحاظ دانش حقوقی، تجربه کاری و …. لمس کنید.

مزایای استفاده از روش لمس دانش و تجربه

این روش به شما این فرصت را می دهد تا با تعداد زیادی وکیل طلاق ارتباط برقرار کنید و پس از مقایسه این وکلا از لحاظ تجربه، سطح علمی، میزان حق الوکاله و …. گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. به این ترتیب شما وکالت طلاق خود را به فردی می دهید که از میان چندین نفر بهترین بوده است.

در این روش پس از ثبت درخواست وکیل طلاق، تعداد زیادی از وکلای خانواده برای شما لیست می شوند، سپس شما می توانید به صورت تلفنی و حضوری با هریک از این وکلا ارتباط برقرار کنید و پس از دریافت اطلاعات مورد نیاز، آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

ما نیز در حق جویان همین سیستم را پیاده سازی کرده ایم. برای انتخاب بهترین وکیل طلاق در مشهد شما می توانید از وکلای با تجربه ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره حقوقی طلاق دریافت کنید و پس از آنکه سطح هریک از وکلا برای شما مشخص شد، وکیل طلاق مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ما همیشه از متقاضیان مشاوره حقوقی و یا عزیزانی که در جستجوی وکیل خوب برای طلاق در مشهد هستند خواسته ایم تا پیش از ارتباط با ما، مقالات سایت را با دقت مطالعه کنند تا اگر مشکلشان حل شد دیگر نیازی به ارتباط تلفنی و یا حضوری نداشته باشند.

* معایب استفاده از روش لمس دانش و تجربه

تنها عیب این روش، فرصتی است که برای افراد و مؤسسات واسط به وجود می آورد. در این روش ممکن است یک مؤسسه واسط با ایجاد یک پیج اینستاگرام (و یا روش های دیگر) شما را جذب کرده و سپس شما را به یک مشاوره تلفنی و یا آنلاین با یک وکیل طلاق دعوت کند. در این شرایط چون به صورت تلفنی و آنلاین هیچ مؤسسه ای دیده نمی شود، بنابراین متوجه واسطه بودن این مؤسسه هم نخواهید شد.

اما نکته این جاست، اگر شما وکالت طلاق خود را به وکیلی که وصل شده اید بسپارید، آن وقت آن مؤسسه واسط درصد خود را از وکیل مورد نظر می گیرد و این خود باعث می شود که وکیل مورد نظر حق الوکاله غیرمنصفانه ای از شما دریافت کند تا به این ترتیب بتواند درصد مؤسسه یا فرد واسط را هم پرداخت کند.

پیش از مراجعه به یک وکیل طلاق به چه نکاتی باید دقت کنیم ؟
با اینکه خود ما یک مؤسسه حقوقی هستیم اما دوست داریم تا ما را انتخاب کنند تا اینکه خود را تحمیل کنیم. بنابراین توصیه میکنم قبل از اینکه وکالت خود را در زمینه طلاق به فردی واگذار کنید، حتما در صورت امکان در مورد تجربه کاری، توانایی های علمی وکیل مورد نظر در دفاع از حقوق موکلین و میانگین مبلغ حق الوکاله های وی تحقیق کنید.

هرگز تحت تأثیر تبلیغات مؤسسات و وکلای خانواده قرار نگیرید، به جای آن بنده راهکار بهتری را به شما دوست خوبم معرفی می کنم و آن این است که، به کانون وکلای دادگستری مراجعه و سابقه وکیل مورد نظر خود را بررسی کنید.

*** اکیداً توصیه می کنم به کسانی که مؤسسات حقوقی تاسیس کرده اند اما خود آن ها هیچ گونه سمت وکالتی ندارند اعتماد نکنید. متأسفانه مدیران این مؤسسات با قرار گیری در نقش یک واسطه، نه تنها از شما حق الوکاله زیادی دریافت می کنند، بلکه ممکن است شما را به وکیلی سوق دهند که هیچ گونه دانش و تجربه بالایی در زمینه طلاق نداشته باشد.

یادتان باشد در هر پرونده ای شما تنها یک بار شانس اقدام حقوقی دارید که اگر شکست بخورد جبران آن هزینه های بسیار زیادی برای شما در برخواهد داشت. بنابراین به تمام مواردی که تا اینجا اشاره کردم دقت کنید و همه آن ها را در انتخاب یک وکیل طلاق مجرب به کار ببندید.

 

قرار داد وکالت طلاق و نحوه تنظیم آن

قرارداد وکالت طلاق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که شروع یک رابطه جدید حقوقی است. در این مرحله وکیل طلاق باید تمام مراحل را به صورت کامل و جزء به جزء برای موکل خود روشن و شفاف کند، تا برسر هریک از آن ها به توافق برسند و در قرار داد نیز ذکر کنند.
دقت داشته باشید، اینکه تعهد وکیل به نتیجه نمی باشد نباید این تصور اشتباه را در شما ایجاد کند که وکیل هیچ گونه مسئولیتی ندارد. خیر این گونه نیست، اما شما باید بدانید که نتیجه رسیدگی و نظر قضایی در دست وکیل نیست.

البته ماده ۶۶۶ قانون مدنی به حمایت از موکل بیان داشته است که، هرگاه به خاطر کوتاهی وکیل خسارتی به موکل وارد شود که عرفاً وکیل مسبب آن محسوب شود، وی مسئول خواهد بود.

* برای انعقاد قرار داد وکالت طلاق معمولاً دو نوع قرار داد تنظیم می شود:

(۱) وکالت نامه: همان قرار داد وکالت است. در واقع فرم مخصوصی است که از طریق کانون های وکلا در اختیار وکلا قرار داده می شود.

(۲) قراردادی خصوصی: در این قرار داد به مشخصات کامل موکل، علت مراجعه او، مدارکی که در خصوص حقانیت خود دارد، میزان حق الوکاله و نحوه پرداخت آن وتعهدات وکیل و موکل پرداخته می شود.

اما یک نکته مهم، با توجه به شرایط موکل و البته پیچیدگی هایی که بعضی از پرونده های طلاق دارند، وکیل طلاق باید در حین تنظیم قرارداد مذکور، برای موکل از مسائلی که ممکن است در طول پروسه طلاق پیش بیاید و روش هایی که برای حل آن ها می توان به کار بست توضیح دهد و حق الوکاله هر مرحله را نیز به طور مجزا ذکر کند.

ما به خود افتخار می کنیم که مراجعین ما، غیرممکن ها را از ما انتظار دارند. این مقاله به گونه ای نوشته شد، تا همه عزیزانی که در جستجوی وکیل طلاق در مشهد و سایر شهرهای ایران عزیز هستند، بتوانند به کمک آن بهترین وکیل طلاق را انتخاب کنند.