وکیل ملکی | وکیل املاک | وکیل ملک

وکیل دعاوی ملکی

  <<< ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴ وکیل رضا حسینی برج >>>

در این مقاله سعی داریم تا درباره انواع دعاوی ملکی و همچنین معرفی وکیل ملکی مشهد بپردازیم.

در گذر زمان همواره جوامع انسانی در حال پیشرفت بوده اند. این پیشرفت خود را در حوزه های مختلفی از جمله اقتصاد، صنعت، روابط انسان ها و … به دست آمده است. در این بین روابط اجتماعی که در میان انسان ها به وجود آمده است بر اساس مسائلی است که دارای ارزش مالی هستند. که همین امر موجب شد تا مسائل و مشکلات حقوقی به وجود آیند.

البته مشکلاتی که میان افراد به وجود میاد به این سادگی نیست و این مشکلات امروزه آنچنان گسترده و زیاد هستند که هر کدام بخش خاصی را در بر می گیرد از جمله کیفری، ارث، ملکی، خانواده و … . روشن است که هر وکیلی در برخی از حوزه های ذکر شده دارای تخصص است و می تواند به شما کمک کند که وکیل ملکی یکی از آنان است.

امروزه وکلا بایستی در کنار اطلاعات عمومی که در تمامی حوزه ها دارند در برخی از حوزه ها به صورت کاملا اختصاصی دارای تجربه باشد. مسائل ملکی از جمله مواردی است که نیاز است یک وکیل ملکی خوب آن را بر عهده گیرد تا بتواند مشکلات را با تکیه بر دانش و تجربه خود مرتفع کند. افرادی که ساکن مشهد هستند می توانند با انتخاب وکیل ملکی مشهد مشکلات خود را حل کنند.

همانگونه که در بالا توضیح داده شد برای مشاوره ی بهتر و اینکه مطمئن شوید شخصی پرونده ی شما را در دست دارد که در زمینه ی ملک و املاک تخصص و تجربه ی کافی دارد باید یقین حاصل کنید که دارید از یک وکیل ملکی متخصص کمک می گیرید.

* این کار با مراجعه به سوابق کاری و رزومه ی او و همچنین پرسش از موکلان و معرفان قبلی امکان پذیر است.
قبل از آنکه به ویژگی های یک وکیل ملکی ماهر اشاره کنیم، بهتر است جهت آشنایی نسبی با برخی مفاهیم و اصطلاحات املاکی حقوقی و انواع دعاوی مربوط به زمین و اراضی بپردازیم.

* انواع دعاوی ملکی :

+ الزام به تنظیم سند رسمی >>>

لازم است بدانید که مطابق ماده ی ۲۲ قانون ثبت، دولت کسی را مالک می شناسد که نامش در دفتر ثبت املاک به عنوان مالک ثبت شده باشد.
بنابراین لازم است که فروشنده حتما برای تکمیل معاملات ملکی با حضور در دفاتر ثبت املاک، سند رسمی ملک را به نام خریدار کند. اگر فروشنده همچین کاری نکند دعوایی که وکیل ملکی شما اقامه می کند دعوای الزام به تنظیم سند رسمی است.

+ دعوای خلع ید >>>

به اختصار، دعوای خلع ید دعوایی ست که یک وکیل ملکی با تجربه تشخیص می دهد زمانی باید این دعوا را اقامه کند که مالک و صاحب یک مال غیرمنقول مانند زمین یا خانه علیه کسی که آن را تصاحب کرده است برای رفع تصرف او اقامه می شود. و با دعوای مزاحمت تفاوت دارد.

+ دعوای افراز ملک >>>

در مواقعی که ملکی به صورت مشاعی بین چند نفر مشترکا وجود دارد، در صورت عدم توافق، وکیل ملکی شما باید ضمن بررسی شرایط و سنجش درست منفعت شما دعوای افراز ملک به معنای تفکیک سهم خود از دیگران را اقامه کند.

دعاوی دیگری مانند الزام به فک رهن، الزام به اخذ پایان کار، الزام به اخذ صورت‌مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد، فسخ قرارداد، کلیه دعاوی راجع به موقوفات عام و خاص، اخذ و مطالبه اجاره معوقه، اخذ و مطالبه اجرت‌المثل، تعدیل اجاره‌بها، مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه و… نیز وجود دارند که لازم است، وکیل ملکی مشهد در این زمینه ها نیز تجربه و دانش لازم را داشته باشند.

+ دعاوی کیفری مرتبط به املاک >>>

درکنار دعاوی ملکی که مطرح شد و آشنا شدید، ممکن است در زمینه ی نقل و انتقالات و معاملات ملکی، جرمی اتفاق افتد که از رایج ترین آنها کلاهبرداری، جعل سند، استفاده از سند مجعول و خیانت در امانت هستند و یک وکیل ملکی مشهد خوب با دقت نظر مناسب باید جنس و نوع دعاوی را تشخصی دهد که اگر جرمی از طرف مقابل اتفاق افتاده باشد،قطعا روند پرونده بسیار متفاوت خواهد بود و رسیدگی در آن با رسیدگی در پرونده های ملکی و حقوقی متفاوت خواهد بود و می تواند امتیازی برای موکل محسوب شود البته اگر وکیل ملکی شما مدارک را به خوبی جمع آوری کرده باشد و جرم را در دادگاه اثبات کند. در بیشتر جرایم، مجازات ها در کنار اعمال آن از منظر عمومی جرم،از جنبه ی خصوصی آن نیز بصورت رد مال و جبران خسارت نیز اعمال خواهد شد و تمام حق و حقوق شما از وی اخذ می شود.

* نکات مهم در مورد یک وکیل دعاوی ملکی خوب :

+ نحوه ی تنظیم دادخواست >>>

همانگونه که ملاحظه نمودید بخشی از مهارت و دانش یک وکیل املاکی یا هر وکیل دیگری در تشخیص صحیح و به موقع نوع دعوایی است که باید اقامه کند و در دادخواست بنویسد، بنابراین هنر لایحه نویسی و شرح ما وقع و تنظیم دادخواست نیز از موارد قابل توجه در مورد یک وکیل حاذق است که باید آن را کسب کرده باشند.

+ آگاهی از هزینه ها >>>

یک وکیل ملکی برای ارائه ی یک مشاوره ی خوب و موثر و اتخاذ تصمیم های اساسی و مهم لازم است تا از تمام هزینه ها و منافع ممکن الوصول برای موکلش آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند تشخیص دهد که آیا قدم نهادن در مسیر پر پیچ و خم و گاها طولانی پرونده ارزش پرداخت هزینه های دادرسی و … را دارد یا خیر؟ این مهم با درک صحیح از میزان احتمال موفقیت در دعوا حاصل می شود که ناشی از علم و تجربه ی کافی است.

+ تجربه >>>

قطعا یک وکیل جوان تازه کار برای بر عهده گرفتن پرونده های سنگین و مهم مالی مانند ملک و املاک کافی نبوده و نیاز به وجود مهارت و دانش تجربی بیشتر احساس خواهد شد.

+ برخورد مناسب و پیگیری >>>

وکیل خوب، وکیلی است که به تناسب حجم کاری خود پرونده ای را به گونه ای قبول کند که بتواند زمان و دقت و تمرکز لازم را برای پرونده اختصاص دهد. و بتواند آگاهی و مشاوره ی کاملی به موکلش دهد و مطالب سخت حقوقی را به ساده ترین شکل به وی منتقل کند.

+ آگاهی کامل نسبت به قوانین ثبت اسناد و املاک >>>

امکان ندارد که یک وکیل با تجربه اطلاعات کافی و آگاهانه ای نسبت به قوانین ثبت اسناد و املاک نداشته باشد. یک وکیل ملکی خوب این آگاهی را از طریق دانش اندوزی و تجربه کسب می کند.

+ بر اجرای احکام نظارت کافی داشته باشد >>>

وکیل ملکی باید بتواند به خوبی به اجرای احکام موجود نظارت کند؛ پس از انشاء رای توسط قاضی و ارجاع آن به واحد اجرای احکام، این واحد وظیفه ی اجرای صحیح حکم را دارد. وکیل ملکی مشهد میتواند برروی عمل کرد نهاد های اجرا کننده حکم نظارت و دقت داشته باشد تا اگر احکام درست و دقیق اجرا نشد برای جلوگیری از تضییع حق موکل اعتراضات و اقدامات حقوقی متناسب را انجام دهد.

انتخاب وکیل مناسب بسیار امر حیاتی و ضروری است و این موضوع از آن جهت است که ممکن است با انتخاب یک وکیل دعاوی ملکی نامناسب وقت، هزینه و همچنین احتمال گرفتن حق خود را از دست بدهید. از این رو باید در انتخاب وکیل ملکی در مشهد تا حد ممکن تحقیقات لازم را به عمل آورید تا با چشمانی باز اقدام به انتخاب وکیل و مشاور کنید.

گروه حقوقی حق جویان با تیمی از وکلای مجرب و پایه یک که تجربه زیادی در امور و دعاوی ملکی دارند آماده خدمت رسانی به کسانی است که در حل مسائل ملکی خود به مشکل برخورده اند.
۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴

تماس 09156024004